INFORMARE

Sâmbătă, 3 noiembrie 2018, între orele 9.00 – 17.00, Primăria Municipiului Reghin  în parteneriat cu Serviciul Local de Colectare Mureș și Asociaţia Română pentru Reciclare RoRec, organizează campania de colectare gratuită a deşeurilor de echipamente electrice şi electronice.

Cetățenii municipiului se pot debarasa de aparatura electrică și electronică veche sau defectă din locuinţa lor și o pot depune la punctul de colectare provizoriu care va fi amenajat lângă Școala Gimnazială „Alexandru Ceușianu”. Deșeurile electrice grele sau voluminoase,  pot fi preluate gratuit de la domiciliu.

Pentru programarea unui transport gratuit, cetățenii pot apela gratuit numerele de telefon 0741.028.787 sau 0800.444.800.

Descarcă afișul