MUNICIPIUL REGHIN anunță publicul interesat asupra depunerii solicitării de emitere a acordului de mediu pentru proiectul ”Lărgire intersecție strada Gării cu strada Axente Sever, demolare imobile din CF 61205 și CF 56515, relocare rețea gaz și rețea electrică LEA JT”, propus a fi amplasat în loc. Reghin, str. Gării nr. 26 și Axente Sever, jud. Mureș.

Informațiile privind proiectul propus pot fi consultate la sediul Agenției pentru Protecția Mediului Mureș, loc. Tîrgu Mureș, str. Podeni, nr.10, în zilele de luni, între orele 9-15 și marți – vineri, între orele 9-12, precum și la sediul MUNICIPIULUI REGHIN, situat în Reghin, str. P. Maior, nr. 41, în zilele de luni – joi, între orele 8-16, și vineri între orele 8 -13.30.

Observațiile publicului se primesc zilnic la sediul Agenției pentru Protecția Mediului Mureș, din loc. Tîrgu Mureș, str. Podeni, nr.10,  în zilele de luni, între orele 9-15 și marți – vineri, între orele 9-12 .